Siedem zespołów wzięło udział w ostatnich eliminacjach regionalnych Kulinarnej Gali Tur-Gastro-Hotel „Wegetariańska Uczta z Oerlemans” 23 maja 2007 roku w Ustroniu Zdroju. Najlepsze dwie zakwalifikowały się do startu w ogólnopolskim finale konkursu, który odbył się następnego dnia.
Zwycięski duet Vitali Tarasevich i Adrian Feliks prezentują swoje trofeum oraz potrawy
Pierwsze miejsce zajęła ekipa reprezentująca Restaurację La Cantina z Katowic - Adrian Feliks i Vitali Tarasevich. Wspólnie przygotowali Trio ze szparagów.
Drugie miejsce za przyrządzenia Ratatui warzywnej w meksykańskim stylu zdobyli Tomasz Kiełbasa i Andrzej Stabrawa - przedstawiciele Hotelu Belweder z Ustronia. Na podium znaleźli się także Michał Suchanowski i Łukasz Smela z Hotelu Diament w Zabrzu. Podczas konkursu przygotowali: Trójkolorową terrinę warzywną podaną z zielonymi szparagami z balsamem z czerwonej szałwi oraz Cannelloni faszerowane bakłażanem, szpinakiem i papryką w akompaniamencie sosu serowo-włoskiego.
Tomasz Kiełbasa i Andrzej Stabrawa - przedstawiciele Hotelu Belweder - drugie miejsce
W konkursie wzięli również udział: - Damian Lasota i Helena Krypczyk z Restauracji Maxima w Jastrzębiu Zdrój: Zielona inspiracja, Sekret warzywny Lasott
- Przemysław Rybak i Ewelina Krypczyk z Restauracji Maxima
w Jastrzębiu Zdrój:
Kokosowy zawrót głowy z dipem o lekkiej nutce szafranu, Trójkątna fantazja z zielonym kalafiorem w szpinakowym cieście piwnym, szparagami, ryżem czerwonym i soczewicą
- Tomasz Cieślar z RSP Jelenica w Ustroniu: Chłodnik z miętą, Bakłażany z paprykowym kuskus
- Julian Kornatowski i Dariusz Burtan z Szałasu pod Reglami
w Zakopanem:
Kociołek wegetariański, Góralskie roladki w sosie żurawinowym
Zadanie drużyn składających się z dwóch uczestników polegało na przyrządzeniu 4 porcji wegetariańskiej przystawki i dania głównego – przygotowanych na bazie produktów firmy Oerlemans i pozbawionych składników mięsnych i ryb. Firma Oerlemans Foods Polska – jako producent wysokiej jakości świeżo mrożonych warzyw i owoców, a także główny sponsor zmagań konkursowych z cyklu Kulinarna Gala Tur-Gastro-Hotel – propaguje kuchnię wegetariańską w polskich restauracjach.
Łukasz Smela i Michał Suchanowski jeszcze zanim dowiedzieli się o zajęciu trzeciego miejsca
Marek Widomski - przewodniczący jury konkursowego podczas ogłaszania wyników szczególną zwracał uwagę na dokładne zaznajomienie się uczestników konkursu z regulaminem jeszcze przed startem, a następne ścisłe przestrzeganie jego założeń - w ten sposób uzasadniając wybór najlepszych drużyn. Nie można zapominać o zakazie używania niejadalnych dekoracji – stwierdził.
Konkurs zorganizowany został przez TGH, firmę WISD&Partners pod patronatem Klubu Szefów Kuchni. Sponsorzy: Oerlemans Foods Polska, Kuppersbuch, Komat.
Joanna Załęska – Gastrona.pl
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.
|