Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
TECNOINOX
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Cukiernia M&K
Debic
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Hello Coffee
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Konkursy i pokazy
Prezentujemy finalistów konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej


Konkurs Młody Kreator Sztuki Kulinarnej, organizowany przez Unilever Food Solutions (UFS) już po raz dziewiąty, zbliża się do finału. Za nami dwie tury rozgrywek półfinałowych: 15 stycznia oraz 12 lutego.

Ponownie, tak jak podczas eliminacji wstępnych, młodzież zaskoczyła członków jury wysokim poziomem prac, zastosowaniem zaawansowanych technik kulinarnych, kunsztem podania oraz ciekawym doborem składników dań.

Wyrównany poziom i nieznaczne różnice w ilości punktów sprawiły, że do ścisłego grona finalistów zakwalifikowały się dwie dodatkowe osoby!  Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami wszystkich finalistów, zamieszczonymi na stronie organizatora: www.unileverfoodsolutions.pl. Ciekawostką jest, że w pierwszej turze półfinałów najwyższą liczbę punktów uzyskał reprezentant debiutującego w tym konkursie Zespołu Szkół Agro-Technicznych z niewielkiego miasta Ropczyce w woj. podkarpackim.

 
Przewodniczący jury, Zenon Hołubowski – certyfikowany juror WACS (Światowego Zrzeszenia Stowarzyszeń Szefów Kuchni), podkreślił: Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, wiedzą i umiejętnościami. Wraz z nauczycielami zawodu oraz szefami kuchni z miejsc praktyk szkolnych włożyli dużo pracy i serca, by dopracować dania w szczegółach. Jeśli tak ma wyglądać przyszłość naszej gastronomii, to chylę czoła - naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

Temat konkursu nawiązuje do promowanego przez UFS trendu związanego z racjonalnym żywieniem i niebagatelną rolą kucharzy w przeciwdziałaniu otyłości. Dlatego też organizator zobligował uczestników do zastosowania w daniach konkursowych minimum trzech prozdrowotnych technik kulinarnych (np. gotowanie na parze, sous vide) oraz  trzech rodzajów dowolnych warzyw.

 
Statystyki mówią jednoznacznie, że również w Polsce grozi nam już epidemia otyłości. Jednocześnie coraz częściej jadamy poza domem, więc można powiedzieć, że to na kucharzach spoczywa ogromna odpowiedzialność za zdrowie społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest, by uczyć przyszłe pokolenia gastronomów już na etapie szkoły, jak przyrządzać potrawy atrakcyjne dla konsumentów, a jednocześnie zdrowe – zapewnia przedstawiciel organizatora, szef kuchni Mirosław Szajkowski. Przykłady receptur oraz praktyczne wskazówki można znaleźć w poradniku Jedzenie kuszące i zdrowe, dostępnym u Doradców Kulinarnych oraz na stronie internetowej Unilever Food Solutions.

Finał konkursu już 5 marca, start o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do Centrum Kulinarnego Unilever Food Solutions przy ul. Bałtyckiej 43 w Poznaniu.

Sponsorzy konkursu: Hendi, Moto-Set, VivaMix - KitchenAid, Grapil, EVA-TEC.


Młody Kreator Sztuki Kulinarnej to konkurs skierowany do uczniów szkół i klas o profilu gastronomicznym, organizowany przez Unilever Food Solutions od 2005 r. Jego celem jest promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej, pogłębianie ich wiedzy na temat produktów typu convenience, a także zachęcanie ich do doskonalenia swoich umiejętności poprzez aktywny udział w życiu środowiska kulinarnego. Konkurs jest popularny w polskich szkołach. Z każdym rokiem napływa coraz więcej zgłoszeń uczniów oraz pozytywnych opinii ich opiekunów: nauczycieli zawodu i szefów kuchni z miejsc praktyk szkolnych. Temat konkursu zmienia się rokrocznie. Organizacja „Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej” to jedno z wielu działań firmy, mających na celu wspieranie talentów kulinarnych.

Unilever Food Solutions – kim jesteśmy
Na całym świecie pomagamy szefom kuchni i operatorom lokali różnej wielkości usprawnić pracę w kuchni – bez rezygnacji ze smaku czy kreatywności. Nasze profesjonalne produkty pod znanymi i lubianymi markami: Knorr, Hellmann’s, Rama czy Lipton wykorzystywane są w kuchniach w 74 krajach świata.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska Baziółka Gros Frogut Alumast HAGEA Kocham Wodę Metro-Catering-System Internorga
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000