Marynowanie i obróbka termiczna wołowiny różnymi metodami to tylko niektóre z tematów, jakie zostały podjęte podczas warsztatów z zakresu zdrowego przygotowywania potraw grilla i barbecue. Szkolenie odbyło się w dniach 3-5 lutego w Drążdżewie.
Przeważająca większość polskich restauratorów skupia się na najbardziej popularnych metodach obróbki mięsa wołowego jak gotowanie i pieczenie. Czasem nie wykorzystują do końca potencjału, jaki drzemie w różnych rodzajach mięsa wołowego, skupiając się tylko na tych najbardziej popularnych. Polskim przetwórcom i producentom brakuje wiedzy na temat innych sposobów przyrządzania mięsa wołowego jakim jest grillowanie i BBQ.
Spadek konsumpcji mięsa wołowego został zahamowany poprzez działania Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, który poprzez szkolenia propaguje wołowinę jako główne danie. Dlatego też celem szkoleń jest zwiększenie wiedzy zarówno konsumentów jak i producentów na temat walorów odżywczych i prozdrowotnych mięsa wołowego w zrównoważonej diecie.
Szkolenia realizowane są przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP w ramach promocji polskiej wołowiny i odbywają się pod okiem specjalistów z dziedziny grilla i barbecu. Zajęcia teoretyczne mocno przeplatają się z praktyką, gdzie do dyspozycji uczetników jest wysokiej klasy mięso wołowe. Dodatkowym atutem warsztatów Finansowanych z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego jest możliwość uzyskania Licencji i Certyfikatu „Kucharza grilla i barbecue”, uprawniających do podjęcia pracy zarobkowej w Polsce i Unii Europejskiej – po zdaniu egzaminu.
Warsztaty były finansowane w całości z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
Kolejne szkolenia/ warsztaty promujące polskie zdrowe mięso wołowe:
24-26 kwietnia 2023 – miejsce Sztynort.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat wołowiny. Szkolenie jest bezpłatne, finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
Obecnie trwają zapisy na kolejne warsztaty (24-26.04.2023 / Sztynort, woj. warmińsko-mazurskie) - ilość miejsc ograniczona!
Aby wziąć udział w szkoleniu – należy wypełnić
FORMULARZ i odesłać go na podany poniżej adres mailowy.
Zapraszamy do zapisów: mail:
biuro@smoker.com.pl
Więcej informacji pod numerem telefonu: (+48) 607-221-623
Projekt finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.